Забутьте про гарантію на бруківку, якщо при укладанні допущені такі помилки

Игры и анекдоты.

Ігри та анекдоти.
Ответить
tinda
Сообщения: 1
Зарегистрирован: Пт май 19, 2023 9:00 am
Пол: Не указан
Агент пользователя: Opera Windows 1920x1080

Забутьте про гарантію на бруківку, якщо при укладанні допущені такі помилки

Сообщение tinda »

Бруківка – популярний матеріал та чудовий вибір для прибудинкових територій, алей, доріжок, приватних садиб, парків та виробничих територій. При належному укладанні та догляді вона прикрашає ділянку і забезпечує надійне та комфортне використання поверхні. Бруківка цінується за зовнішній вигляд, довговічність і стійкість до несприятливих погодних умов. Однак велику роль при цьому відіграє правильність укладання бруківки, і на цьому економити не варто.
Які ж помилки найчастіше допускають при укладанні бруківки?
Неправильний вибір бруківки
При виборі бруківки важливо вірно визначити навантаження на замощену поверхню та, з розрахунку на це, обрати відповідну товщину елементів. Помилки на цьому етапі можуть призвести до руйнування забрукованої ділянки та до додаткових фінансових витрат на виправлення прорахунків. Такі ж негативні результати можна отримати при надмірному бажанні зекономити, обравши ненадійного виробника чи підозріло дешевий товар.
Отож, товщина бруківки повинна відповідати функціональному призначенню поверхні. Виробники надають відповідні рекомендації, дослухавшись котрих можна одразу уникнути багатьох поширених помилок, розумно спланувати та успішно реалізувати дизайн вашої території.
Неправильно підготовлена основа
Одна з найбільш типових помилок при укладанні бруківки – неправильно виконана основа для замощення. Основа забезпечує стабільність рельєфу ділянки, і повинна виконуватися професійно, з дотриманням будівельних норм та правил. Найпоширеніші помилки полягають у поганому ущільненні рельєфу і неправильно підібраній товщині основи, яка залежить від типу ґрунту та передбачених навантажень. Неправильний кут нахилу поверхні при укладанні бруківки може призвести до застою на ній води і погіршення якості дренажу. Важливою є і товщина верхнього шару - підсипки, а також використаний для неї матеріал.
Щоб уникнути нестабільності поверхонь та швидкого їх зношення, варто дотримуватись рекомендацій виробників бруківки щодо технології укладання, а також щодо використання матеріалів різних фракцій, які призначені для певних етапів підготовки основи. Якщо укладання здійснюється на бетонну поверхню, то лише з обов’язковим шаром підсипки.
Якщо під вантажний транспорт покласти якісну бруківку, але зробити основу, що не відповідатиме навантаженням , то бруківка почне сколюватися по краях. Адже через просідання основи під дією навантаження елементи будуть тиснути один на одний . Найкращим варіантом для запобігання такого результату при великих навантаженнях є бетонна основа або основа яка точно відповідатиме навантаженням (тобто товста і дуже добре ущільнена основа з каменю різної фракції із зменшенням фракції з глибини доверху).

Помилки при укладанні бетонних елементів
Бруківку виготовляють з природних матеріалів, яким притаманна певна мінливість параметрів. Щоб уникнути небажаних різких відмінностей у кольорі замощеної поверхні (особливо колор-міксів), важливо дотримуватися практичних рекомендацій від фахівців, а саме – укладати елементи одного кольору з 3-5 піддонів одночасно. Це дозволяє розподілити неоднорідності відтінку рівномірно по всій вимощеній поверхні.
Важливою складовою процесу замощення є дотримання правильної відстані між бетонними елементами. Ці інтервали (шви) сприяють розподілу навантаження під час експлуатації бруківки, компенсують зміну розмірів елементів під час перепаду температур. Неправильно виконані шви призводять до руйнування виробів: утворення сколів і тріщин. Також, якщо не дотримуватись порад виробників у виборі матеріалу для засипання швів, то на поверхні бруківки можуть з’явитись плями. Слід використовувати дрібний сухий білий промитий пісок без цементних та інших домішок.
Фінальний етап укладання – ущільнення поверхні. Цей процес здійснюється за допомогою вібраційної машини, по сухій чистій бруківці. Варто відзначити, що дана установка обов’язково повинна мати гумову накладку. Якщо ущільнення здійснювати без неї, то віброплита здатна подряпати та потерти бруківку (Рис 4), а пісок зі швів може проникнути в структуру бетону і утворити плями.

Отже, якщо не дотримуватися всіх рекомендацій з укладання, бруківка може руйнуватися, причиною буде не імовірно погана якість бруківки, а саме помилки при укладанні, за що жодна компанія з виготовлення бруківки відповідальності нести не може!
Ответить

Вернуться в «Развлечения / Розваги»